SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

1 – Yerli futbolcular Mancini'nin Ceyhun ve Burak dışındaki Türk oyuncularla ilgili olumsuz kanaatte olduğunu düşünüyor

2-Yabancıların aksatılmayan ödemeleri yerlileri isyan ettirirken, “Polat döneminde de para yoktu ama huzur vardı” kıyaslaması yapılıyor

3- Eskiden takıma Türk futbolcuların liderlik ettiği, Mancini sonrası ise yerlilerin figüranlaştığı konuşuluyor

Galatasaray'da yerli futbolcular sonunda isyan etti. Cim-Bom'da takımı bu noktaya getiren tablonun ise Teknik Direktör Roberto Mancini'nin uygulamaları ve bazı oyuncular konusundaki olumsuz düşüncelerinin olduğu öğrenildi.

Sarı-kırmızılı ekipte yerli futbolcuların son dönemlerde yakın çevrelerine çok önemli itiraflarda bulunduğu belirlendi. Buna göre Galatasaray'da deyim yerindeyse kazan kaynıyor. Futbolcuların en büyük tepkisi ise öncelikle Teknik Direktör Roberto Mancini. Oyuncuların İtalyan hoca için “Antrenmanlarda bize yaklaşımı çok iyi. Ancak maçlarda bazen bir taraftardan farksız. Oysa herkes eleştirirken onun yanınızda olmasını beklersiniz. Mancini ise aynı dozda belki de daha şiddetli tepki gösteriyor” ifadelerini kullandığı belirlenirken, şu tespit en dikkat çekeni;

“Bizi (Türk futbolcuları) Başkan'a duygusal olmakla suçlayan Mancini. Yine bu takımda Ceyhun ve Burak dışında yerli futbolculara soğuk baktığı biliniyor. Ona göre Ceyhun ve Burak dışındaki Türk futbolcular işe yaramaz. Belki de bizi istemediğini Başkan'a söylüyordur.”

Galatasaray'da yerlilerin isyan ettiği ikinci nokta ise para. Bu noktada kendilerine haksızlık yapıldığını savunan futbolcuların, “Primi falan geçtik. Bizim peşinatların ne kadarı bugüne kadar ödendi? Asıl sorgulanması gereken nokta bu. Adnan Polat döneminde de Galatasaray'da para sorunları olmuştu. Ancak o dönem huzur vardı. Şimdi olmayan şey huzur…” yorumunda bulundukları ortaya çıktı.

HERKES ÇOK TEDİRGİN

Oyuncular Sanica Boru Elazığ maçı öncesi ise çok tedirgin. Alınacak kötü bir sonuçta faturanın kendilerine kesileceğini hissettiklerinin altını çizerken, “Eskiden takıma Türk futbolcular liderlik yapardı. Mancini ile beraber bu durum değişti. Artık yabancı futbolcular etkin ve ağırlıklı. Takımda bizler figüran olduk” sözleri Galatasaray'daki huzursuzluğu çok net gözler önüne sergiliyor.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:08:58,