SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Antep’ten rakibe tebrik

Basketbolda FIBA Euro Challenge Kupası dörtlü finalinde final çıkma şansını kaybeden Royal Halı Gaziantep'in antrenörü Jure Zdovc, rakiplerinin cesur ve akıllıca oynayarak kazandığını söyledi.

Güncellenme: 00:54, 26/04/2014
G.Antep’ten rakibe tebrik

Dörtlü finalde yarı final ikinci maçında karşılaştığı İtalyan ekibi Reggio Emilia’ya 66-55’lik skorla yenilen Royal Halı Gaziantep’in Sloven çalıştırıcısı Zdovc, “Rakibimiz, cesur ve akıllıca oynadı. İyi defans yaptılar. Maç içerisinde onları yakalama fırsatımız oldu ama bu fırsatları değerlendiremedik” diye konuştu.

Oyuncularına bir şey diyemeyeceğini, mücadele ettiklerini belirten Zdovc, rakiplerinin tecrübeli oyuncuları sayesinde kazandığını vurguladı.

Royal Halı Gaziantep oyuncusu Mikko Koivisto da bugünkü oyunlarının yeterli olmadığını ifade ederek, “Reggio Emilia bugün iyi oynadı. Taraftarları çok canlıydı” dedi.

“Gaziantep’i kutluyorum”

Reggio Emilia’nın antrenörü Massimiliano Menetti de maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, “Maçı kazandığımız için çok mutluyuz. Bu önemli bir galibiyet. Bize güven veren bir galibiyet” diye konuştu.

Menetti, rakiplerinin de iyi oynadığını belirterek, “Gaziantep’i de mücadelelerinden ötürü kutluyorum” ifadesini kullandı.

İtalyan çalıştırıcı, maçın son bölümünde biraz durakladıklarını ve bunun aslında bir risk olduğunu söyleyerek, “Ama tarihi bir galibiyet aldık. Artık pazar günkü finale odaklanmamız lazım” dedi.

Karşılaşmada 13 sayı atarak takımının en skorer ikinci oyuncusu olan Andrea Cinciarini de “Gaziantep iyi bir takım. Zorlu bir maçtı” değerlendirmesinde bulundu.