SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Manchester City’nin Fransız yıldızı Samir Nasri, eski hocası Roberto Mancini’ye ağır ithamlarda bulundu. Mancini’nin kendisi ile ilgili söylediği “Dünya çapında bir oyuncu olma potansiyeli var. Ancak yerine sayıyor” yorumuna sert tepki gösteren Nasri, İtalyan hocanın çalıştığı en zorlu isim olduğunu söyledi.

Arsene Wenger gibi bir ismin altında çalıştıktan sonra Mancini’ye bir türlü alışamadığını söyleyen Nasri “Kibarca nasıl söyleyebilirim bilmiyorum? Mancini, sizi transfer isterken başka, transfer ettikten sonra başka davranırdı. Beni transfer etmek istediğinde her gün arardı. Duymak istediğim şeyleri söylerdi. Daha sonra Manchester City’ye katıldığımda tam bir şok yaşadım. Arsene Wenger’in tam tersi bir karakteri vardı. Artık “Günaydın” bile demiyordu” şeklinde konuştu.

The Telegraph’a konuşan Nasri “Bazen sahada yanınıza gelir ve sizinle konuşmaya başlar. Eğer istediği gibi oynamazsak belki 2-3 ay sizinle konuşmaz. Onunla tartışamaz ya da düşünceleriniz açıklayamazsınız. Maç kaybettiğiniz zaman ise soyunma odasında adeta çılgına döner” dedi.

Mancini ile kötü bir deneyim yaşadığını da anlatan Nasri “Sokakta kimseye söyleyemeyeceğiniz küfürler ediyordu. Gittiği ülkelerde başarılar yakaladı çünkü hep iyi kadrolarla oynadı. Ama ne yazık ki benim ilk beşte sayabileceğim bir teknik adam değil” açıklamasını yaptı.