SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tesis çalışanlarına kadar teşekkür eden ancak mektubunda futbolcuları es geçen Moyes‘un veda satırları şöyle:

Senelerce süren bir istikrardan ve başarılardan sonra bir kulübün başına geçmek benim için çok zorlu bir mücadele olacaktı ancak bu teklifi aldığım anda iki kere düşünmeme gerek olmadığını biliyordum.

United menajerinin yapması gereken görevler çok büyük ancak ekibimle birlikte sıkı çalışmaktan hiçbir zaman geri durmadık. Sezon boyunca bu işe kendilerini adayan teknik ekibime teşekkür ediyorum.

Bu sezon tamamen A takım kadrosunu yeniden inşa etmek üzerine yoğunlaşmıştık ancak bunu Premier Lig ve Şampiyonlar Ligi'nde pozitif sonuçlar vererek yapmamız gerekiyordu. Bu geçiş döneminde aldığımız sonuçlar Manchester United taraftarının alıştığı, beklediği gibi olmadı. Onların düş kırıklığını anlıyor ve paylaşıyorum.

Kulüpte geçirdiğim bu kısa zamanda Old Trafford ve Carrington'ın (Manchester United'ın idman sahası) ne kadar özel yerler olduğunu öğrendim. United çalışanlarına bana gösterdikleri sevgiden ve ilk günümden itibaren aileden biri gibi hissetmeme yardımcı olmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Tabii ki sezon boyunca desteklerini esirgemeyen taraftarlara da öyle. Sizin ve kulüp için ileride en iyisini diliyorum.

Her zaman bir menajerin kariyeri boyunca sürekli yeni şeyler öğrenebileceğini savundum ve United'da menajer olduğum süre içinde de paha biçilemeyecek kadar değerli tecrübeler edindim. Takımın Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale çıkmış olmasından dolayı gurur duyoyorum. Manchester United'ı çalıştırabileceğime olan inancını hiçbir zaman kaybetmediği için Sir Alex Ferguson'a da minnettarım.

Four Four Two

Yayınlanma Tarihi:15:31,