SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Organizasyona, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun yanı sıra Alanya Kaymakamı Erhan Özdemir, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve davetliler katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda mücadele edecek takımlar tanıtılırken, sporculara Alanya Kalesi’nin minyatürü ve tura katılım madalyası verildi. Organizasyonun ardından havai fişek gösterisi yapıldı, şarkıcı Kıraç, mini bir konser verdi.

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, tur öncesinde çok büyük heyecan yaşadığını belirterek, Alanya’nın açılışa hazır olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 50 yıldır sürdüğünü dile getiren Müftüoğlu, “Alanya, neden açılışın Alanya’da yapıldığını herkese gösterecek şekilde hazırlığını yaptı. Emeği geçenlere, sponsorlarımıza ve Alanyalılara teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Turun Avrasya Maratonu ve Kırkpınar ile Türkiye’nin en önemli uluslararası organizasyonlarından biri olduğunu vurgulayan Müftüoğlu, “Dünyanın ileri gelen sporcuları burada olacak. Bu da heyecanımızı daha da artırıyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Sayın Genel Müdürümüze de teşekkürü borç bilirim” diye konuştu.

Turda mücadele edecek ünlü bisikletçi Mark Cavendish ise Türkiye’yi çok beğendiğini söyledi.

Fransa, İtalya ve İspanya Turu’nda elde ettiği 43 etap birinciliğiyle dünyanın en güçlü sprinteri olarak gösterilen Cavendish, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın başlayacak tur öncesinde heyecanlı olduğuna dikkati çekerek, “Türkiye’yi çok beğendim. Turun etaplarını da inceledim ve güzel bir organizasyon olacağına inanıyorum. Fransa Bisiklet Turu öncesinde benim için önemli bir sınav olacak” ifadesini kullandı.

50.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başladı

Yayınlanma Tarihi:22:50,