SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acıbadem Erkekler Voleybol Ligi play-off final serisinin 3. maçında, sahasında Fenerbahçe Grundig’i 3-0 yenen Halkbank, seride 2-1 öne geçti.

Halkbank, maça etkili servis atarak başladı. Rakibinin manşet kalitesini düşüren Halkbank, ilk teknik molayı 8-4 önde geçti. Hızlı hücumlarda Emre ve Resul ile sayı üreten Halkbank’a Miljkovic ve Fonteles ile karşılık veren Fenerbahçe Grundig, özellikle plaselerden gelen topları karşıya geçirmekte zorlandı. Halkbank ikinci teknik molasını 16-11 önde tamamladığı seti 25-19 aldı: 1-0.

İkinci setin başında arka alandaki boşluklardan sayı kaybeden Halkbank, Tzourits’in servis atışlarından üst üste aldığı sayılarla ilk teknik molayı 8-3 önde geçti. Tzourits’in hem serviste hem de hücumda yıldızlaştığı sette Halkbank, file önünde Emre ve Hüseyin’in bloklarıyla geçilmez oldu. İyi servis atamayan Fenerbahçe Grundig, hücumdaki etkisini de yitirince farkı eritmeyi başaramadı.

Durum 18-13 Halkbank’ın lehineyken, başhakem Aziz Yener, maçın başından itibaren kararlarına itiraz eden Fenerbahçe Grundig’in pasörü Arslan Ekşi’ye sarı kart gösterdi. Halkbank, ikinci teknik molayı 16-10 üstün geçerek seti 25-20 aldı: 2-0.

Fenerbahçe Grundig, 3. sete de servis hatalarıyla başladı. File önünde iyi kapanamayan sarı-lacivertli ekip, ilk teknik molaya 8-5 geride girdi. Halkbank, Hüseyin ve Emre ile bloktaki etkisini sürdürürken, Juantorena ile üst üste sayılar aldı. İkinci teknik mola 16-13 Halkbank’ın lehine geçildi. Marshall ve Miljkovic ile etkili olan Fenerbahçe Grundig farkın açılmasına izin vermese de öne geçmeyi de başaramadı. Seti alan Halkbank maçtan 3-0 galip ayrıldı.

Sahasındaki 2. maçı da kazanan Halkbank, seride 2-1 öne geçti. Play-off final serisinde 3 galibiyet alan takım, şampiyon olacak.

İki takım arasında serinin 4. maçı 29 Nisan Salı günü İstanbul’da oynanacak. Burhan Felek Salonu’ndaki maç saat 19.00’da başlayacak.

Salon: TVF Başkent Hakemler: Aziz Yener, Alim Bektaş

Halkbank: Emre Batur, Hüseyin Koç, Juantorena, Resul Tekeli, Tzourits, Kaziyski (Nuri Şahin, Can Ayvazoğlu, Burutay Subaşı)

Fenerbahçe Grundig: Marshall, Kemal Kayhan, Miljkovic, Fonteles, Emin Gök, Arslan Ekşi (Serkan Kılıç (Burak Hazırol), İbrahim Başaran, Metin Toy)

Setler: 25-19, 25-20, 25-20

Süre: 78 dakika (25, 27, 26)

Sarı kart: Arslan Ekşi (Fenerbahçe Grundig)