SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig ekibinden Akçay bombası

Taraftarla yıldızı bir türlü barışmayan Uğur Tütüneker’le lig sonunda yollarını ayıracak olan Karadeniz ekibi, Trabzonspor’un eski hocası Mustafa Reşit Akçay’la her konuda anlaşma sağladı.

Güncellenme: 08:34, 25/04/2014
Süper Lig ekibinden Akçay bombası

Safa Can Konuksever / AMKSPOR

Çaykur Rizespor yeni sezonun planlaması için şimdiden harekete geçti… Birkaç ay önce Rıza Çalımbay'ın istifasının ardından takımı Uğur Tütüneker'e emanet eden Karadeniz ekibi, komşu kent Trabzon'un eski hocası Mustafa Akçay'a göz dikti. Çaykur Rizespor'la başarılı sonuçlar elde eden ve ligde kalma yolunda büyük yol kat eden Uğur Tütüneker'in taraftarla arasındaki kötü iletişim sebebiyle yönetime ayrılık isteğini ilettiği ve bunun ardından Mustafa Akçay isminin gündeme geldiği öğrenildi.

BU SEFER KABUL EDİYOR

Trabzonspor’daki görevinden ayrıldığından beri boşta olan Akçay, aslında Rize'nin Tütüneker'den önceki hedefiydi. Ancak tecrübeli hoca o dönem teklife olumsuz yanıt verdi. Rize'nin istekli tavrı, Akçay'ın inadını nihayet kırdı. Sezon sonunda, Tütüneker'in kulüple bağlantısı tamamen kopunca göreve gelmeyi kabul eden deneyimli teknik adamla 2 yıllık sözleşme imzalanması bekleniyor. Akçay, Trabzonspor'da özellikle Avrupa kupalarında çok başarılı olmuştu.