SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kararın UEFA’da hayalkırıklığı yaratabileceğini ifade eden Erzik Türkiye’nin EURO 2020 ev sahipliğine aday olmamasını uzun vadede doğru bulduğunu söyledi.

Şampiyona'nın farklı şehirlerde düzenlemesi fikrine en başından beri karşı olduğunu vurgulayan Erzik,”UEFA, bu sistemi tartıştığında ben hayır demiştim. Görüşüm tek ülke veya iki ülkede yapılan organizasyonların daha sağlıklı olduğu yönünde” dedi.

Türkiye’nin çekilmesinin UEFA’da hayalkırıklığı yaratabileceğini ifade eden Erzik,”Avrupa’nın önde gelen ülkeleri Türkiye’nin 2020 yarı finallerine ve finaline ev sahipliği yapmasına olumlu bakıyordu. Türkiye’nin adaylıktan çekilmesi bu ülke federasyonları ve UEFA’da hayal kırıklığı yaratabilir ancak uzun vadede doğru bir karar olarak yorumluyorum” diye konuştu.

“2024'Ü DÜZENLEYECEK POTANSİYELİMİZ VAR”

Türkiye’nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı tek başına düzenleyebilecek potansiyele sahip olduğunu ifade eden Şenes Erzik” 2024 Avrupa Şampiyonası'nın yeniden tek bir ülkede düzenlenmesi planlanıyor. Türkiye’nin daha önceki adaylıklarında yakaladığı tecrübe ve devam eden stadyum yatarımları 2024 için önemli bir avantaj. Türkiye, inşaatı devam eden ve biten stadyumlarının çokluğu ile en iyi aday olarak görünüyor” ifadelerini kullandı.

UEFA , 2024 Avrupa Şampiyonası için kararını 2018 yılında verecek.

Ntvspor