SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ tarafından düzenlenen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu 27 Nisan Pazar günü koşulacak.

Tarihi Yarımada’da belirlenen Eyüp ile Yenikapı arasındaki 21,1 kilometrelik parkurda koşulacak yarı maraton ve 10 kilometre yarışı, saat 09.00’da başlayacak. Deniz seviyesinde ve düz bir parkurda gerçekleştirilecek yarışa yaklaşık 5 bin atletin kayıt yaptırdığı aktarıldı.

Yarışa katılacak sporcular, bugün ve yarın 10.00 ile 18.00 saatleri arasında, etkinliğin başlangıç noktası olan Balat, Eski Galata Köprüsü üstünde (Or-Ahayim Hastanesi yanı) kurulacak dağıtım stantlarından göğüs numarası, çip, tişört ve çantalarını alabilecek.

YOLLAR KAPATILACAK

Yarı maratonun koşulacağı gün saat 08.00 ile 12.00 arasında bazı yollar araç trafiğine kapatılacak.

Yarış parkuru boyunca çift yönlü olarak araç trafiğine kapatılacak yollar şöyle:

Eyüp Devlet Hastanesi önü, Haliç Sahil Yolu, Silahtarağa Caddesi, Eyüp döner kavşak, Feshane önü, Yavedut Caddesi, Ayvansaray Caddesi, Mürselpaşa Caddesi, Bulgar Kilisesi önü, Abdülezelpaşa Caddesi, Kadir Has Üniversitesi önü, Kadir Has Caddesi, Atatürk Bulvarı bağlantı yolları, Ragıp Gümüşpala Caddesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi önü, Reşadiye Caddesi, Galata Köprüsü, Eminönü, Sirkeci, Gülhane Sahil Kapısı, Sahil Kennedy Caddesi, Kumkapı Balık Hali ışıklar istikameti.

PARKUR DİKKAT ÇEKİYOR

Vodafone İstanbul Maratonu’nun ters baharında koşulacak yarı maraton, parkuru ile dikkati çekiyor.

Deniz seviyesinde ve düz bir yolda koşulacak yarı maraton, en iyi dereceyi elde etme ve dünya rekoru kırma açısından ideal bir parkura sahip. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nun gelecek yıllarda dünyanın önde gelen maraton ve yarı maratoncu atletlerinin tercih ettiği bir organizasyon olması bekleniyor.

Balat’taki Eski Galata Köprüsü önünden start alacak atletler, Haliç boyunca devam ederek Eyüp Devlet Hastanesi’nin önünden dönüp Eminönü tarafına gidecek. Başlangıç noktasından geçecek sporcular, Kadir Has Üniversitesi’nin önüne gelecek. Burada 10 kilometrede yarışanlar dönüş yaparken, 21,1 kilometre yarışı Eminönü’nden geçerek Kennedy Caddesi boyunca ilerleyerek, Kumkapı Balık Hali’ne ulaşacak. Bu noktadan dönüş yapacak sporcular, geliş yolunu takip ederek, Balat’taki bitiş noktasına gidecek.

‘VMARATON’ UYGULAMASI

Vodafone’un hem android hem iOS cihazlar için geliştirdiği “VMaraton” uygulaması, İstanbullular’a Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’yla ilgili ihtiyaç duydukları tüm bilgilere kolay bir şekilde ulaşabilmelerini sağlayacak.

Kullanıcılar, VMaraton üzerinden Vodafone Cep Bağış ile bağış yapıp bağış toplayabilecek. Ayrıca bağış toplamak isteyen herkes www.vmaraton.com sitesi üzerinden kendilerine profil sayfası oluşturup, sosyal medya ve e-posta aracılığıyla profil sayfalarını paylaşıp, toplayacakları bağış miktarını artırabilecek. Kullanıcılar ayrıca VMaraton uygulamasında “Vodafone Cep Sağlık” ile sağlıkla ilgili bilgilere ulaşabilecek, “Avantaj Cepte” ile de spor ekipmanlarında indirimler kazanacak.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu koşuldu

Yayınlanma Tarihi:13:23,