SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konya’ya tek galibiyet yetecek!

Beko Basketbol Ligi'nde kalma mücadelesi veren Torku Konya Selçuk Üniversitesi, kalan 3 maçtan birinde galibiyet alması halinde ligde kalmayı garantileyecek.

Güncellenme: 11:06, 17/07/2014
Konya’ya tek galibiyet yetecek!

Kulüp Başkanı Yunus Derebağ, gazetecilere yaptığı açıklamada, yönetim olarak bugüne kadar zor şartlarda görev yaptıklarını, destek verenlerin sayısının bir elin parmağını geçmediğini belirtti.

Konya gibi büyük bir şehirde, marka firmaların desteğini göremediklerini ifade eden Derebağ, ligde kalma mücadelesi verdiklerini söyledi.

Kritik 3 maça çıkacaklarını ve bu maçlardan ikisinde kendileri gibi zor durumda olan rakiplerle mücadele edeceklerini vurgulayan Derebağ, şunları kaydetti:

“Olin Edirne ile deplasmanda mücadele edeceğiz. Rakibimiz son haftalarda 100’den fazla sayı yiyen bir ekip olmasına rağmen, tüm enerjisini bizimle oynayacağı mücadeleye bıraktı. Diğer rakibimiz Mersin Büyükşehir Belediyesi ile kendi saha ve seyircimiz önünde oynayacağız. Rakiplerimize göre fikstür avantajımız var ama önceliğimiz Olin Edirne deplasmanından galibiyetle dönmek. Aksi takdirde Mersin Büyükşehir Belediyesi ile yapacağımız mücadeleyi mutlaka kazanmamız gerekecek. Alacağımız bir galibiyet bizi ligde tutacak.”

Derebağ, yönetim olarak kendilerine düşen görevi yapmaya çalıştıklarını, oynayacakları 2 maç için de ciddi anlamda prim vermeyi düşündüklerini dile getirdi.

Primi maçtan sonra açıkladıklarını anlatan Derebağ, “Bu daha anlamlı oluyor. Biz elimizden geleni yaptık. Bundan sonra sorumluluk oyuncularımız ve teknik heyette. Edirne deplasmanından galibiyetle dönemezsek bir hafta sonra oynayacağımız Mersin Büyükşehir Belediyesi maçında taraftarlarımıza büyük görev düşüyor. Onlardan güç aldığımız bir gerçek” dedi.

Yayınlanma Tarihi:15:29,