SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da Muslera şoku

Galatasaray camiası, başarılı filebekçisi Muslera'nın tavrından sonra şok yaşadı.

2011 yılında Fatih Terim takımın başına geçtiğinde en önemli icraatı olmuştu Galatasaray’ın Fernando Muslera transferi...
5 senelik imza atan Uruguaylı eldiven, Sarı-Kırmızılı formayla inanılmaz işler başarmış, iki sezon arka arkaya gelen şampiyonlukta büyük rol oynamıştı.
Taffarel etkisini Muslera ile yakalayan Galatasaray Kulübü, Uruguaylı eldiven ile uzun yıllar çalışmak için düğmeye basmış ve 31 Aralık 2013 tarihinde sözleşme uzatmak için görüşmelerin başladığını KAP’a bildirmişti.
Ancak aradan 4 ay geçmesine karşın taraflar arasında hala bir anlaşma sağlanamadı. Muslera ve G.Saray Kulübü’nün para konusunda orta yolu bulamadığı ve deneyimli kalecinin ayrılma noktasına geldiği öğrenildi...
GELECEK SENE SERBEST KALABİLİR Şu anda yıllık 2 milyon Euro kazanan ve iki senelik daha kontratı olmasına karşın gelecek sezon sonunda FIFA kuralını (Webster vakası / FIFA 17. Madde) devreye sokarak yıllık ücreti kadar bonservis bedeli karşılığında takımdan ayrılma ihtimali bulunan Muslera’ya yönetim, 2.5 milyon Euro önerdi.
Ancak Muslera’nın bu rakamı beğenmediği ve 3.5 milyon Euro garanti ücret istediği, yönetimin de bunu reddettiği öğrenildi.
Aylardır süren pazarlıkların ardından sonuç alınamaması üzerine Muslera’nın restini çektiği ve sezon sonunda ayrılmak istediğini yönetime bildirdiği ifade edildi.
İNGİLTERE’DEN TALİBİ ÇOK Mukavelesi devam etmesine karşın gitmek istediğini belirten Muslera’nın İngiltere Premier Lig takımlarından oldukça cazip teklifler aldığı, bu yüzden de ayrılmak istediği belirtiliyor.
Galatasaray yönetiminin ise Uruguaylı kaleciyi ikna edememesi durumunda Dünya Kupası sonrası iyi bir fiyata satabileceği konuşuluyor. (Habertürk)