SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kulüp tesislerinde, teknik direktör Roberto Carlos yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda, futbolcular, top kapma ve kondisyon çalışması yaptı. İdman çift kale maçla sona erdi.

Brezilyalı teknik direktör Roberto Carlos, antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, takımda sakat futbolcu bulunmadığını, herkesin maça hazır olduğunu söyledi.

Sahaya en iyi kadroyla çıkacaklarını ifade eden Carlos, “Elimizden gelen en iyi 11’i seçmeye ve onları en iyi şekilde sahada oynatmaya çalışacağız. Kulübede bekleyen arkadaşlarımız da her zaman, görev geldiğinde maça girmeye hazır olacaklar. Büyük bir maç olacak. Türkiye’nin büyük bir takımına karşı oynayacağız ve bu yüzden üzerimizde çok aşırı motivasyon var” diye konuştu.

John Utaka’nın görüşleri

Kırmızı-beyazlı ekibin forveti John Utaka ise takımdaki yükselişi sürdürmek istediklerini belirtti. Sezon sonuna kadar gollerine devam etmeyi istediğini dile getiren Utaka, “En büyük hedefim, elimden gelen en fazla golü atmak ama asıl önemli olan takımımızın kalan maçlarında galibiyet alması” dedi.

Sivasspor’un Avrupa Kupalarına katılma hedefinin olduğunu anımsatan Utaka, şunları kaydetti:

“Avrupa’ya gitmenin öneminin farkındayız ve bu en büyük hedefimiz bizim. Bunu gerçekleştirebilmek ve bunun için gereken pozisyona gelebilmek için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Beşiktaş’ın ne kadar iyi takım olduğunun ve ne kadar tehlikeli olduğunun farkındayız. Maçın da ne kadar zor olacağının farkındayız ama umuyoruz kazanacağız bu maçı. Onlar için olduğu kadar bizim için de çok önemli bir maç.”