SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Uzun yıllar sonra sezonu kupasız kapatma ihtimali oldukça yüksek olan Barcelona’da, sergilenen istikrarsız görüntünün faturası Tata Martino’ya kesilmişti. Takımın yıldızlarından faydalanamadığı için tartışılan Martino’nun, gelecek sezon Barcelona’nın başında kalamayacağı iddia edilmişti.

Ancak Barcelona Sportif Direktörü Andoni Zubizarreta ile Martino arasında gerçekleşen görüşme, herkesi şaşırttı. Marca’da yer alan habere göre ikili gelecek sezonun planlarını yaptı. Toplantıda Barcelona’nın Şampiyonlar Ligi ve Kral Kupası hüsranlarının ardından ligi de kaybetmesinin başarısızlık olacağı, bu nedenle de matematiksel olarak az da olsa devam eden şampiyonluk şansı üzerine yoğunlaşılması gerektiği konuşuldu.

Barcelona’nın gelecek sezon transfere büyük bir bütçe ayıracağı, yeni teknik direktörün de transferin en önemli ayağı olacağı düşünülüyordu. Ancak Zubizarreta, Arjantinli çalıştırıcı ile devam etme isteğini açıklaması, ardından da yapılan görüşme, kötü bir başlangıç yapmasına rağmen Martino’nun sözleşmesinin sonuna kadar Barcelona’da kalma ihtimalini güçlendirdi.

Yayınlanma Tarihi:11:41,