SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay Spor Kulübü’nde 8 Haziran Salı günü düzenlenecek genel kurul öncesinde yönetim kurulu başkanlığı adaylığını açıklayan ilk isim Murat Bora Dülger oldu.

Dülger, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Altay olarak son dönemde idari, mali, sportif, tesisleşme ve altyapı konularında geri gittiklerini, camiada umutsuzluk havası oluştuğunu, kavgaların, dedikoduların ve mahkemelerin camiayı yıprattığını söyledi. Altaylılara yeniden umut olmak adına adaylığını koyduğunu kaydeden Dülger, yola “Altay aşkıyla herkes ayağa” diyerek çıktıklarını söyledi.

Dülger, kendileri için tek esas, Altaylılık olduğunu belirterek, “Bu nedenle geride kalan tüm tartışmalar ve kavgaların üzerine sünger çekiyoruz. Kimsenin kişisel çekişmelerini Altay’ın üzerinde tutmadığı, güzel günlere doğru yürümek istiyoruz. Bu yolu, armasını onuru olarak görenlerle birlikte omuz omuza yürüyeceğiz” diye konuştu.

Altay’ın 100 yıllık tarihiyle Türkiye’ye mal olmuş en büyük markası olduğunu belirten Dülger, “Bu markanın hak ettiği değere ulaşması adına üyelik yapısını gözden geçirip daha katılımcı ve etkin yapıya ulaşmasını sağlayacağız. Hiçbir kurum ve kuruluşun bu büyük markayı yok saymasını göz ardı etmesini kabullenmeyeceğiz. 3 yıllık kurumsal bir planlama ile işbaşına geleceğiz” dedi.

Altay’ın mali durumunu bildiklerini, kısa ve uzun vadeli planlarla Altay’ı borç yükünden kurtaracaklarını kaydeden Dülger, “Bu kulüp hepimizin. Bundan sonra da öyle olacak. Altay, sadece ve sadece Altaylılarındır. İşte bu, bizim felsefemiz ve yol göstericimiz olacak” diye konuştu.

Dülger, şirketleşmeye tamamen karşı olmadığını ancak Süper Lig’e çıkılması halinde çoğunluğun mutlaka yönetim kurulunda kalacağı bir modelin uygulanabileceğini kaydetti.

TEKNİK DİREKTÖR TURGUT UÇAR OLACAK

Başkanlığa seçilmesi halinde yeni sezon için Spor Toto 2. Lig’de mücadele edecek futbol takımının teknik direktörünün Turgut Uçar olacağını açıklayan Dülger, Uçar’ın şubat ayından itibaren önümüzdeki sezonun kadro planlamasıyla ilgili çalışmalar yaptığını söyledi.

Dülger, Altay’ın 20 milyon üzerinde borcu olduğunu, bu sorumluluğu alırken bunu birilerin yönlendirilmesiyle yapamayacaklarını belirterek, eski kulüp başkanlarından Ahmet Taşpınar gibi Kemal Zorlu’nun, Nafiz Zorlu’nun kendisini desteklediğini, önümüzdeki süreçte Mahmut Özgener’in de kendisini destekleyeceğine inandığını kaydetti.

Altay’da genel kurullar öncesinde yapılan hazırlıksız listelerle seçime gidildiğini savunan Dülger, Altaylıların başkan adaylarından projelerini ve ne tür çalışma yaptığını mutlaka sorması gerektiğini söyledi.

Dülger, 3 yıldır Altay genel kurul üyesi olduğunu belirterek, “Altay camiası kavgalardan yoruldu ve bıktı. Camiadaki umutsuzluğun en büyük sebebi bu. Bu kavgalar dedikoduları da getiriyor. Benden hiçbir Altaylı hakkında hakaret duymayacaksınız. Her Altaylıya eşit mesafede olacağım. Artık Altay’ın buna ihtiyacı var” diye konuştu.