SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Takım ve Beşiktaş’ın eski futbolcusu Nihat Kahveci, 75 milyonu aşan nüfusa sahip Türkiye’den sadece Arda Turan’ın yurt dışında bir takımda oynamasından dolayı üzüntü duyduğunu bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun uyguladığı yabancı oyuncu sınırlamasını eleştiren Nihat Kahveci, yabancı oyuncunun serbest olması gerektiğini savundu.

“Ben iyi olduğum sürece dünyanın en iyi yabancısı gelse beni kesemez” diyen Nihat, “Önemli olan Türk futbolcusunun iyi olması. Yabancı oyuncu serbest olsun. Türk futbolcusu iyi olduğu zaman zaten hoca iyi olanı oynatır” dedi.

Genç futbolcuların üzerinde baskı kurulduğundan bahseden Kahveci, şöyle devam etti:

“Bir hoca gençlere şans verip, o maçı kaybettiğinde basın ve taraftarlar o ho iki maçta yok ediyoruz. Maalesef sabırsız bir ülkeyiz. Çok aceleciyiz ve ortamız yok. Çok seviniyoruz, çok üzülüyoruz. Eğitmenler ne kadar iyi olursa bu ülkeden çok daha iyi futbolcular çıkar. Kişisel anlamda Avrupalılardan hiçbir eksiğimiz yok, hatta çok daha iyiyiz çünkü kalpten oynamayı biliyoruz. Avrupalı bunu bilmiyor. Bu konuda çok üzülen birisiyim. 75 milyondan sadece Arda’mız oynuyor. Bu duruma çok üzülüyorum.”