SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, PTT 1. Lig’de mücadele eden Orduspor’un teknik direktör Erkan Sözeri ile yollarını ayırmasına ilişkin, “Son iki maç kala böyle bir görevden alma ya da istifa süreci ne şekliyle olursa olsun kesinlikle doğru değil” dedi.

Yılmaz, Vali Kemal Yazıcıoğlu Spor Salonunda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, süreci tam olarak bilmediğini ancak Erkan Sözeri’nin takımdan ayrılmasını üzüntüyle karşıladığını söyledi.

Sözeri’nin gelinen süreçte Orduspor ile özdeşleştiğini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:

“Son iki maç kala böyle bir görevden alma ya da istifa süreci ne şekliyle olursa olsun kesinlikle doğru değil. Son iki maç kala bir ön hazırlığınız yok ise ve bir teknik adam arayışına girilmişse o da çok yanlıştır. Şu süreçte Erkan hoca Ordu, Orduspor ile hakikaten özdeşleşmişti. Bu takımı bir kolektif çalışmayla çok önemli yerlere taşımıştı. Buna yönelik ben elimden gelen gayreti göstereceğim. Hocamız ile bir görüşme yapacağım. Hocanın ayrılmasından bir sporsever olarak üzgünüm. Çünkü biz duygusal karar verme sürecinde değiliz.”

“ORTADA BİR BAŞARI VAR”

Yılmaz, dünyanın en büyük takımlarının da kritik süreçlerde puan kaybı ve mağlubiyetler yaşadığına işaret ederek, şunları kaydetti:

“Takım kadrosunda yedek oyuncuların bile olmadığı bir dönemde takım hala ilk 2 iddiasını devam ettirebiliyorsa ortada bir başarı vardır. Bu başarının sahiplerinden bir tanesi de benim kriterlerime göre hoca ve futbolcu arkadaşlarımızdır. Sebebi ne olursa olsun, ne kadar haklı olunursa olunsun bilmediğimiz gerekçelere temel kurmak istemiyoruz ama ben hocanın istifasından dolayı üzüntülerimi bildiriyorum.”