SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Sağlam’dan taraftara çağrı!

Sağlam’dan taraftara çağrı!

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Erciyesspor karşılaşması öncesinde taraftarlara seslendi.

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Kayseri Erciyesspor maçı bizim için ligde daha üst sıralara çıkabilmek adına önemli” dedi.

Sağlam, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin çocukları için çok anlamlı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Eskişehirspor’un ligde 4 maçının kaldığını hatırlatan Sağlam, şöyle konuştu:

“Bu hafta Kayseri Erciyespor ile daha sonra Kayserispor ile sonra Gaziantepspor ve Konyaspor ile maç yapacağız. 4 maçımız da zorlu geçecek. Kayseri Erciyesspor maçı bizim için ligde daha üst sıralara çık adına önemli. Gönül isterdi ki bu maçı coşkulu taraftarımız önünde oynayalım. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu’nun verdiği kararla bu maçı taraftarımızdan yoksun oynayacağız. Taraftarımızdan özel bir ricam olacak. Hedefi Avrupa kupaları olan ve hedefe doğru son derece önemli adımlar atan bir takımız. Önümüzdeki sene Avrupa kupalarında oynayacaksak bunu şehir, kulüp ve taraftar bütünlüğü içinde gerçekleştirmemiz lazım. Taraftarımız kendisini biraz daha kontrol etmek zorunda. Biz Eskişehirspor takımıysak diğerlerinden farklı olmalıyız. Önümüzdeki sene Avrupa kupalarını oynayacaksak böyle bir takımın taraftarı olarak davranmak zorundayız.”

“ASILSIZ HABERLERE İTİBAR EDİLMESİN”

Sağlam, bir gazetecinin “Sezon sonunda takımdan ayrılacağınız yönünde haberler var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Ülkemizde maalesef biri bir şey söylerse herkes buna arkasından devam ediyor. Bizi herkes biliyor ve tanıyor. Biz söz söylediysek hep arkasında olduk. Şu anda böyle bir şey yok. Böyle haberlere kimse itibar etmesin. Tüm enerji ve konsantrasyonumuzu geride kalan 4 haftada en fazla puanı alıp ligi iyi bir yerde bitirmek ve Türkiye Kupası final karşılaşmasının ardından kupayı nasıl kaldırırız düşüncesine harcamak istiyoruz. Boş şeylerle uğraşmak istemiyoruz. Takımdan ayrılacaksak çıkıp, adam gibi gerekli bilgiyi veririz. Asılsız haberlere itibar edilmesin.”