SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, “O kupayı Eskişehir’e getirmek için camia, yönetim, futbolcu ve teknik ekip olarak hepimiz hazırız” dedi.

Hoşcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Eskişehirspor’un ligin ikinci yarısındaki performansının iyi olduğunu söyleyemeyeceğini belirterek, takımın gol atamadığını kaydetti.

Bu yıl Süper Lig’nin farklı bir yapısının olduğunu ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:

“Takımlar arasında yakın puanlar var. Kalan 4 maçımızı bir seriye bağlayarak, ligi iyi yerde bitirmekle ilgili hedeflerimiz var. 27 yıl sonra Türkiye Kupası’nda final oynuyoruz. Bunu çok önemsiyoruz. Başından beri kupayı çok istiyoruz. 7 Mayıs’ta Konya’da Galatasaray ile güzel bir maç olacak. Buna yürekten inanıyorum. Eskişehirspor camiası Konya’ya adeta akın edecek. Bu büyük bir kupa. 27 yıl sonra oynayacağımız bir final maçı var. 43 yıl önce bu kupayı almışız. Finalde her iki takımın şartları da yüzde 50 eşit. Her iki taraf da kupayı mutlaka istiyor. O kupayı Eskişehir’e getirmek için camia, yönetim, futbolcu ve teknik ekip olarak hepimiz hazırız.”

“SPORDA ŞİDDET YASASI”

Hoşcan, inşallah öncelikle sahada iyi bir futbol ve dostluk olmasını istediklerine değinerek, küfürden ve kötü tezahürattan uzak olunması gerektiğini bildirdi.

Kötü tezahürat ve küfrü, taraftarın takımını ve kendini cezalandırması olarak gördüğünü anlatan Hoşcan, “Yine sahamız kapandı. Kayseri Erciyes ve Kayserispor maçlarını seyircisiz oynayacağız. Önümüzdeki yıldan itibaren ‘Sporda Şiddet Yasası’ ile beraber kötü tezahürat ve küfürden uzak yeni bir döneme başlayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

“27 yıl sonra finaldeyiz, o kupayı istiyoruz”

Yayınlanma Tarihi:19:03,