SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

David Moyes’in görevine son veren Manchester United’ta, kulübün ilgilendiği isimler takımlarından ayrılmayacaklarını açıkladı. Takımı geçici olarak Ryan Giggs’e emanet eden ManU’nun elinde sadece bir isim kaldı.

Manchester ekibinin ilk tercihi olan Jurgen Klopp, kulübün resmi internet sitesinden kulübünde mutlu olduğunu ve sözleşmesinin sonuna kadar Borussia Dortmund’da kalacağı söyledi. Bununla da yetinmeyen Alman çalıştırıcı, basın toplantısında Manchester United taraftarını çok sevmesine rağmen kulübünden ayrılamayacağını belirtti.

Manchester United’ın ilgilendiği bir diğer teknik adam ise Bayern Münih’te takımın oyun stili nedeniyle yönetimle arası açılan Pep Guardiola’ydı. İspanyol teknik adam, iki yıl daha Münih’te kalarak sözleşmesini tamamlamak istediğini açıklayarak İngiliz ekibini kibarca reddetti.

Real Madrid’te sezon sonu gönderileceği söylenen Carlo Ancelotti de Manchester United’ın radarına giren bir diğer isim. David Moyes’in kovulmasının ardından yaptığı “İngiliz ekibi beni şaşırttı. Genelde teknik adamlara sabırlı davranan bir kulüp. Moyes için üzüldüm” demişti. Ancelotti, Manchester United’a gidip gitmeyeceği şeklindeki bir soruya ise “İngiltere’ye gitmeyi henüz düşünmüyorum” şeklinde yanıt verdi.

Bütün bu gelişmelerin ardından Manchester United’ın elinde tek bir isim kalıyor. Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası’nın ardından Hollanda Milli Takımı’ndaki görevinden ayrılacak olan Luis van Gaal’ın, gelecek sezon İngiliz ekibinin başına geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yayınlanma Tarihi:10:34,