SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İzmir’in engelsizleri final yolunda

İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbolu takımı Hollanda'nın Papendal kentinde oynanacak Willi Brinkmann Kupası'nda Türkiye'yi temsil edecek

Güncellenme: 11:31, 23/04/2014
İzmir’in engelsizleri final yolunda

Türkiye’yi Willi Brinkmann Kupası’nda temsil edecek İzmir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbolu Takımı’nın antrenörü İsmail Kar, “Zor bir gruptayız ama herkesin şansı eşit” dedi.

İtalya’daki Avrupa Ligi-2 D Grubu maçlarında başarı olan ve yoluna Willi Brinkmann Kupası’nda devam edecek İzmir Büyükşehir Belediyesi, kupanın B Grubu’ndaki mücadelesine 25 Nisan Cuma günü başlayacak. İlk 2 takımın yarı finale yükseleceği kupada İzmir temsilcisi, İtalya’dan Sassari, İspanya’dan BSR Ace Gran Canaria ve İsrail’den Beit Halochem Haifa ile karşılaşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Antrenörü İsmail Kar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Avrupa Ligi-2 D Grubu maçlarına geçen sezon olduğu gibi kötü başladıklarını ancak ilk müsabakayı kaybetmelerine rağmen daha sonra aldıkları 3 galibiyetle yollarına Willi Brinkmann Kupası’nda devam etme hakkı kazandıklarını söyledi.

Ligde istediği sonuçları alamamalarına rağmen Avrupa’daki maçların farklı olduğunu kaydeden Kar, şöyle konuştu:

“Kupada iki gruptan daha zorlu olanına düştük. Zor bir gruptayız ama herkesin şansı eşit. Grupta en kötü ihtimalle 2. olmayı hedefliyoruz. Bunun ardından karşı gruptan gelecek rakiple eşleşip, finale kadar yükselmek istiyoruz. Bunu yapabilecek kapasitemiz var. Eksik oyuncularımız var, onları kupa maçlarına kadar dinlendiriyoruz.”

FİKSTÜR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin grup maçları programı şöyle:

25 Nisan Cuma

16.45 Anmic Sassari-İzmir Büyükşehir Belediyesi

21.15 İzmir Büyükşehir Beleidyesi-Beit Halochem Haifa

26 Nisan Cumartesi

11:45 BSR Ace Gran Canaria-İzmir Büyükşehir Belediyesi