SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından FC Nürnberg’in Hollandalı teknik direktör Gertjan Verbeek’in görevine son verdiği bildirildi.

Nürnberg Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamada, teknik direktör Verbeek ve antrenör Raymond Libregts’in bugün görevine son verildiği ifade edildi. Açıklamada, takımı sezon sonuna kadar 23 yaş altı takımı teknik tirektörü Roger Prinzen ve Marek Mintal’ın çalıştıracağı kaydedildi.

Kulübün sportif direktörü Martin Bader, ligdeki mağlubiyet serisinden sonra kalan son 3 karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak için neler yapılması gerektiğini ele aldıklarını belirterek, alınan kararı savundu.

Verbeek’in titiz bir şekilde çalıştığını ve bu kararı vermenin kendileri için kolay olmadığını ifade eden Bader, ancak FC Nürnberg’in Bundesliga’da kalmasının en öncelikli konu olduğunu kaydetti.

Ligde kalma mücadelesi veren FC Nürnberg, son 9 karşılaşmadan 8’inde mağlup olarak topladığı 26 puanla 17. sıraya gerilemişti. 2013’ün ekim ayında göreve getirilen Hollandalı teknik direktör Verbeek, Nürnberg takımı ile 22 karşılaşmada 5 galibiyet almıştı.