SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Son haftalarda sergilediği futbol nedeniyle İspanyol basınından ağır eleştiriler alan Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi, yeni sözleşmeye her an imza atabilir. Kulübü ile hemen hemen her konuda anlaşan Arjantinli golcü, sözleşmeyi imzaladığı takdirde dünyanın en çok kazanan futbolcusu olarak.

Messi ile olan sözleşmeyi 2019 yılına kadar uzatmak isteyen Barcelona’ya, yıldız isimden de olumlu yanıt geldi. Yıllık 20 milyon Euro’ya anlaşan iki tarafın arasındaki tek sorun bonuslar. Yıllık ücreti sabit olacak olan Messi, Barcelona ligde ve Avrupa’da başarı kazanırsa ekstra ödeme alacak. Arjantinli yıldız ise primlerini maç başına almak istiyor. İki tarafın istekleri arasında büyük bir fark olmaması, anlaşmanın yakın olduğu yorumlarına neden oluyor.

Paris Saint Germain’in ilgilendiği Lionel Messi ile Dünya Kupası öncesi anlaşmanın yollarını arayan Barcelona, Arjantinli golcünün isteklerini büyük ölçüde karşılayacak. İspanyol basını Messi’nin son haftalarda yaşadığı form düşüklüğünün nedeni olarak PSG’nin kendisine yaptığı astronomik teklifi gösteriyordu.

Yayınlanma Tarihi:15:28,