SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor, kulübe kalıcı gelir sağlanması amacıyla benzinlik arsası tahsis edildiğini, benzinlik sayısının 15’e kadar çıkacağı belirtildi. Kulüpten yapılan açıklamada, “Bursaspor’un ekonomik geleceği açısından önemli bir proje olarak uygulamaya konulmuş arazi, bir değil, sayısı 15'e kadar çıkacak benzin istasyonlarını ve değişik ticari alanları içermektedir.” denildi.

Bursaspor Kulübü’nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, benzinlik arsasına yönelik kamuoyuna yansıyan haberler değerlendirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Arsanın değerinin en az iki katına alındığı iddiasıyla, tarlaya benzinlik yapılacağına dair haber, tümüyle maksatlı ve gerçek dışıdır. Bursaspor'un kalıcı ve büyük gelirler elde edebilmesi adına yürüttüğümüz bu tür projelerin, maksatlı haberlerle değersizleştirilmeye çalışılması, en basitinden bir Bursaspor düşmanlığıdır.

Yıllarca herkesin eksikliğini vurguladığı kalıcı gelir meselesine ciddi projelerle böylesine samimi bir yaklaşım sergilenmişken, bunun gölgelenmek istenmesi, Bursaspor Kulübü’nün güçlenmesinin önündeki en büyük engeldir. Kamuoyu bilmedir ki; söz konusu gayrimenkul, bütün yetkili mercilerden görüş ve onay alınarak Bursaspor Kulübü'ne kazandırılmış ve plan tadilatı konusunda da en küçük bir pürüz bulunmamaktadır.

Ayrıca Bursaspor'un ekonomik geleceği açısından önemli bir proje olarak uygulamaya konulmuş arazi, bir değil, sayısı 15'e kadar çıkacak benzin istasyonlarını ve değişik ticari alanları içermektedir. Bursaspor kamuoyunun, küçük hesapların peşine düşüp büyük projeleri karalamaya çalışanlara asla prim vermeyeceğini biliyoruz.”