SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Eskişehirspor ile 0-0 berabere kaldıkları maça ilişkin, “Çok net pozisyonlara giriyoruz fakat bunları değerlendiremiyoruz” dedi.

Kafkas, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, üzgün olduklarını ancak bunları telafi edecek potansiyelin kendilerinde bulunduğunu ifade etti.

Oyuncularını tebrik eden Kafkas, şunları söyledi:

“Oyunun tamamına yakınında çok pozisyona giren, oyunun kontrolünü elinde tutan bir Karabükspor vardı. Özellikle ilk devre farklı biçimde içeri girmemiz gerekiyordu. Yine hep aynı alışkanlıklarımız devam ediyor. Çok net pozisyonlara giriyoruz fakat bunları değerlendiremiyoruz. Dinamik bir takımız, genç bir takımız, biraz tecrübe eksikliğimiz var, son vuruş beceriksizliğimiz var. 30 haftanın aslında bir değerlendirmesi böyle. Baktığımız zaman berabere bitirdiğimiz birçok maçı kazanabilecek durumdaydık, kazanabilecek oyunu da oynadık. Stada gelen seyircimize gerçekten bir futbol ziyafeti çektik. İkinci devrede net pozisyonlar yakaladık, değerlendiremedik.”

Statta yaşanan elektrik sorunları ile ilgili soruya Kafkas, “Yapılacak bir şey yok. Beden terbiyesinin mi bu stat? Ben anlamam bu işler neden beden terbiyesinde olur da kulüplerin kendi malı olmaz? Bunu anlamak mümkün değil. Anlamakta zorluk çekiyorum. Biz statta oynuyoruz, stat bizim değil, başkasının. Yıllardır böyle, nasıl bir uygulama anlamak mümkün değil. Bunun sorumlusu o zaman beden terbiyesi olması lazım” diye cevap vardi.

Kardemir Karabüksporlu futbolcu Sow ise 2 puan kaybettikleri için üzgün olduğunu belirterek “İki haftadır kendi evimizde oynuyoruz, ama üç puan alamıyoruz” ifadesini kullandı.

Mabiala da hayal kırıklığına uğradığını, ilk yarıda bu sezonun en iyi oyununu oynadıklarını kaydetti.