SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Lewandowski’nin gidişi etkilemez”

Borussia Dortmund Kulübü CEO'su Hans-Joachim Watzke, Robert Lewandowski'nin takımdan ayrılmasının kendilerini etkilemeyeceğini belirtti.

Güncellenme: 19:21, 22/04/2014
“Lewandowski’nin gidişi etkilemez”

Hans-Joachim Watzke, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, ”Nuri Şahin’in Real Madrid’e gidişi bizim için bunu kaldırabilme açısından bir deneme süresiydi. Aynı şey Shinji Kagawa için de geçerliydi. Biz, Robert’in yerini bire bir tabii ki dolduramayız. Ama Lewandowski çukuruna düşmeyeceğiz” dedi.

Watzke, Robert Lewandowski’nin takımdan ayrılmasının kendilerini etkilemeyeceğini yineleyerek, bu kadar emin konuşmasını dünyanın en iyi teknik direktörlerinden birine sahip olmalarına bağladı.

Teknik direktörlerinin bu duruma bir çözüm bulacağına inandığını aktaran Watzke, ”Sezon öncesi bu konuda bir endişe taşımıyorum. Ben tekrar başarılı olacağından eminim” ifadesini kullandı.

İlkay Gündoğan’ın Borussia Dortmund ile olan sözleşmesini uzatmasına da değinen Watzke, İlkay ile sözleşme yenilemenin önemine işaret ederek, ”İlkay’ın tekrar eski gücüne kavuşacağına eminim. Belki iki tarafta mutlu kalır ve iki yıl sonra tekrar sözleşmesi uzatılır” değerlendirmesinde bulundu.

Borussia Dortmund ile sözleşme yenilemeyen 26 yaşındaki Polonyalı golcü Lewandowski, Bayern Münih ile 5 yıllık anlaşma imzalamıştı. 2019 yılına kadar kendini Bayern Münih’e bağlayan sözleşmeyi imzalayan Lewandowski, yıllık 11 milyon avro kazanacak.