SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Fenerbahçe’nin seyircisiz oynama cezası…”

İstanbul Barosu Spor Hukuku Komisyonu Başkanı, Av. Alpay Köse, Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor maçına yaptığı erteleme cezasının kabul görmeyeceğini söyledi.

Güncellenme: 20:38, 22/04/2014
“Fenerbahçe’nin seyircisiz oynama cezası…”

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Köse, sarı-lacivertli kulübün Çaykur Rizespor maçındaki seyircisiz oynama cezasının ertelenmesiyle ilgili talebi konusunda açıklamalarda bulundu.

Daha önce sadece kişiler için kullanılan ‘ceza ertelemesinin' kulüpler için de kulanılması gerektiğini daha önce ısrarla söylediğini ifade eden Köse, sözlerine şöyle devam etti.

“Disiplin talimatının 101. maddesi var; erteleme için. Daha önce bu madde sadece bireyler için işletilmişti. Fakat ben ısrarla belirtiyorum, bu madde kulüpler için de işletilebilir. Fakat şimdiye kadar bunu hiç bir kulüp fark etmemişti.

Şu anda Fenerbahçe bunu fark etmiş gözüküyor. Ancak şu anda bu maddeden yararlanmaları mümkün değil, çünkü madde hükmüne göre verilen cezanın en az yarısını çekmesi gerekir. Burada bir maçlık cezanın yarısı olamayacağı için ertelenmesi söz konusu değil. Eğer birden fazla maç cezası olsaydı; bunun yarısının ertelenmesi mümkündü. Bence Rize maçı için ceza erteleme talebi reddedilecek.

iddialıhaber