SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Borussia Dortmund’un başında gösterdiği başarılı performans ile Avrupa’nın dev kulüplerinin listesine giren Jurgen Klopp, Barcelona’dan sonra Manchester United’ın da takımın başına getirmek istediği isimlerin başında yer alıyor.

İki takım da çalışmak istemediğini söyleyen Klopp, konu ile ilgili olarak “Manchester United büyük bir kulüp. Muhteşem Manchester taraftarıyla da kendimi özdeşleştiriyorum. Ancak Borussia Dortmund’a verdiğim bir söz ve kıramayacağım insanlar var” dedi.

2008 yılında geldiği Dortmund’a iki şampiyonluk, bir Almanya Kupası kazandıran Klopp, geçtiğimiz yıl ise Şampiyonlar Ligi’nde final oynatmıştı. Ancak Mario Götze ve Robert Lewandowski’yi ezeli rakibi Bayern Münih’e kaptıran Borussia Dortmund’un, önümüzdeki sezon şampiyonluk yarışında ayakta kalması zor görünüyor. Takımın 256 milyon Euro’yu bulan borcu da Klopp’un canını sıkan bir diğer etken olarak göze çarpıyor.

Geçtiğimiz günlerde kulübün resmi sitesinden de Borussia Dortmund’u hala çok sevdiğini açıklayan Klopp’un yaz döneminde fikrini değiştirip değiştirmeyeceği merak ediliyor.