SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dünya Kupası maçları TRT’de kaldı

2014 FIFA Dünya Kupası’nın bazı maçlarını yayınlama konusunda TRT ile anlaşan Acun Ilıcalı du kararından vazgeçti. Dünya Kupası'ndaki tüm maçları TRT yayınlayacak.

Güncellenme: 14:43, 22/04/2014
Dünya Kupası maçları TRT’de kaldı

Acun Ilıcalı, TV8'i aldıktan sonra büyük bir anlaşmaya imza atarak TRT ile 2014 FIFA Dünya Kupası'nın bazı maçlarını yayınlama konusunda bir anlaşmaya varmıştı. Ancak ünlü televizyoncu maç yayınlarından vazgeçti. 12 Haziran – 13 Temmuz arasında düzenlenecek Dünya Kupası’ndaki tüm maçları TRT yayınlayacak.

İşte Acun Medya’nın konu hakkındaki açıklaması…

2014 Dünya Kupası maçlarının kanalımızda yayınlanmaması ile ilgili haberler üzerine bir bilgi karışıklığı yaşanmaması adına aşağıdaki kısa açıklamayı bilgilerinize sunarız.

TV8, Dünya Kupası maçlarının bir bölümünü yayınlama konusunda yaptığı fizibilite ve finansal çalışma neticesinde, bu büyük bütçeli organizasyona ait alt lisans satın alınmasını bu aşamada uygun bulmamıştır.

TV8'in HD yayınları ile ilgili alt yapısı mevcut olup, bu hizmetini büyük ve sürpriz projeleri ile hazırlandığı Eylül'de başlayacak yeni yayın dönemi öncesi, yaz aylarında sunacaktır.