SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık Eryiğit / Amkspor.com

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester United’tan kovulan David Moyes, 10 ay çalışarak kulüp tarihinin en kısa süreli çalışan Menajeri olma unvanını eline geçirdi. Manchester United felsefesine ters bir şekilde sezon bitmeden kovulan Moyes’in kaderini paylaşan teknik adamlara baktığımızda karşımıza ilginç sonuçlar çıktı.

Bu isimlerden en ilginci ise sadece 10 dakika görev yapan Leroy Rosenior. 2007 yılında Torquay’ın başına geçen Rosenior, kulübün iflasını açıklamasının ardından görevden ayrılarak tarihe geçti. Dünyanın en kısa süre çalışan teknik direktörü unvanı elinde bulunan Rosenior, takımı ile birlikte sadece 600 dakika geçirebildi.

Teknik direktörlük süresi kısa süren isimlerden biri de bir dönem Beşiktaş’ı da çalıştıran John Benjamin Toshack. Galler Milli Takımı ile 1994 yılında sözleşme imzalayan Toshack, sadece 41 gün sonra görevinden ayrıldı. Takımın başında 1 maça çıkan Toshack, Norveç’e 3-1 mağlup olarak Galler’e veda etti. 10 yıl sonra tekrar aynı göreve çağrılan Galli çalıştırıcı, bu kez 6 yıl görevinin başında kaldı.

Chievo’yu çalıştırırken aldığı başarılı sonuçların ardından Avrupa’da ün yapan Luigi Del Neri, 2004 yılında Jose Mourinho’nun Porto’dan ayrılmasıyla Portekiz’in yolunu tuttu. Porto ile sezon başı çalışmalarına başlayan Del Neri, Başkan Jorge Pinto da Costa’dan gelen haberle sarsıldı. Costa, antrenmanlara geç kaldığı gerekçesiyle İtalyan çalıştırıcının görevine son verdiklerini açıkladı. Del Neri, 1998 yılında da Empoli’den benzer bir dönemde benzer bir neden sonucunda kovulmuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:08,