SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de mücadele eden Balıkesirspor’un, sezonun bitimine iki hafta kala Spor Toto Süper Lig’e yükselme ihtimalinin artması, kentte yaşayan futbolseverleri heyecanlandırırken meydan, cadde ve sokaklar, kırmızı-beyaz bayraklarla süslenmeye başlandı.

Orduspor’un 3 puan kaybettiği geçen hafta sonunda sahasında Manisaspor’u yenerek puan tablosunda ikincilik koltuğuna oturan Balıkesirspor, 40 yıl aradan sonra Spor Toto Süper Lig’e yeniden yükselmenin hesaplarını yapıyor.

“Bal-Kes”in, sezonun tamamlanmasına iki hafta kala bir üst lige çıkma olasılığını artırması, kentte büyük bir heyecan oluşturdu. Şehir merkezinin dört bir yanına kırmızı-beyaz bayraklar asılırken kent sakinleri, büyükşehir olunmasının ardından takımın Spor Toto Süper Lig’e çıkılmasıyla ilin havasının değişeceğine, tanıtımının daha fazla yapılacağına inanıyor.

Büfe işletmecisi Tayfun Çakar, renklerine gönül verdikleri Balıkesirspor’un yıllar sonra en üst lige çıkacağına inandıklarını söyledi.

Kentin havasının, büyükşehir olunmasından sonra Spor Toto Süper Lig’e yükselinmesiyle daha fazla değişeceğini ve büyük gelişmeler yaşanacağını dile getiren Çakar, “Herkesin ortak paydası Balıkesirspor’un bir üst ligde oynaması esnafın işlerine de yansıyacaktır. Oteller, lokantalar ve diğer esnaf arkadaşlarımıza iyi kötü hepsine yansıması olacaktır. Şehrimizde hareketliliğin bir kat daha artacağına inanıyorum” dedi.

Lokantacı İskender Şahan da Spor Toto Süper Lig’e yıllarca hasret kaldıklarını dile getirerek, “Çıkmak kadar orada kalıcı olmak da lazım. Şehrimize gelecek taraftarların, esnafımızın işlerinde bir canlılık oluşturacağına inanıyorum. İlimize mutlaka bir girdi sağlayacaktır” ifadesini kullandı.

Kolonyacı Feyzullah Saçar ise Spor Toto Süper Lig takımlarının Balıkesir’e gelerek kente özgü kolonyalardan alacağını, bunun da işlerini artıracağını anlatı. Şehrin canlanacağını, hayat geleceğini bildiren Saçar, Balıkesirspor’u üst ligde görmek istediklerini vurguladı.

Hediyelik eşya satan Levent Açıkel, Balıkesirspor’un Spor Toto Süper Lig’e çıkması halinde büyük bir heyecan yaşanacağına dikkati çekerek, “Şehirde büyük gelişmeler olur. Bu gelişme ve canlanmadan tabii ki esnafımız da nasibini alır. Balıkesirspor’un Spor Toto Süper Lig’e çıkması ilimize her yönden katkı sağlar” diye konuştu.