SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Acun Ilıcalı’ya büyük şok!

Acun Ilıcalı’nın, TV8’i aldıktan sonra yaptığı ilk ciddi hamlelerden biri TRT ile 2014 FIFA Dünya Kupası’nın bazı maçlarına dair yaptığı anlaşmaydı. Ancak kötü haber geldi.

Güncellenme: 10:25, 22/04/2014
Acun Ilıcalı’ya büyük şok!

Acun Ilıcalı, TV8’i aldıktan sonra yaz dönemi için sürpriz bir hamle yapmış ve TRT ile Brezilya’da gerçekleşecek Dünya Kupası’nın bazı maçlarını yayınlama anlaşması imzalamıştı. Maç öncesi ve sonrası yeni sezondaki programlarını tanıtarak izleyiceleri bilgilendirmeyi düşünen Acun Ilıcalı’ya FIFA’dan kötü haber geldi.

Acun Ilıcalı'nın, TV8'i aldıktan sonra yaptığı ilk ciddi hamlelerden biri TRT ile 2014 FIFA Dünya Kupası'nın bazı maçlarına dair yaptığı anlaşmaydı. Buna göre, 12 Haziran-13 Temmuz 2014 tarihleri arasında Brezilya'da gerçekleşecek FIFA Dünya Kupası'nda oynanan maçlardan TRT'deki iftar saatine denk gelenleri, TV8 yayınlayacaktı.

Böylece Acun Ilıcalı, sonbaharda başlayacak yeni yayın dönemini beklemeden TV8'i atağa kaldıracak ve maçların önü, devre arası ve sonunda yeni programlarını tanıtacaktı. Ancak TRT yetkililerinin bu konuda verdiği son bilgi şu:

“O iş olmadı. Çünkü Dünya Kupası maçlarının pazarlama hakkını elinde bulunduran ve bize de satan Avrupa Yayın Birliği'nin (EBU) kriterlerinden biri HD yayın mecburiyeti… EBU, TV8'in HD çıkışı olmadığı için Dünya Kupası maçlarını yayınlamasına izin vermedi. O nedenle 2014 FIFA Dünya Kupası'nın tüm maçları sadece TRT'de.”

(Ali Eyüboğlu / Cadde)