SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“TKBL dünyanın en iyi liglerinden biri”

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nın başantrenörü Roberto Iniguez, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nin (TKBL) dünyanın en iyi liglerinden biri olduğunu söyledi.

Güncellenme: 16:48, 21/04/2014
“TKBL dünyanın en iyi liglerinden biri”

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın başantrenörü Roberto Iniguez, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin (TKBL) dünyanın en iyi liglerinden biri olduğunu söyledi.

Iniguez, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği’nin (FIBA) internet sitesine yaptığı açıklamada, bir basketbolsever olarak TKBL’deki maçları izlemekten büyük keyif aldığını belirterek, “TKBL şu an dünyanın en önemli liglerinden biri. Belki de Avrupa’nın en iyisi. Ligin seviyesi inanılmaz. Tüm ekipler her zaman hazır ve büyük İstanbul kulüpleriyle karşılaşmayı bekliyor. FIBA Kadınlar Avrupa Ligi finalinde iki Türk takımının karşılaşması tesadüf değil. Bu, Türkiye’deki kadın basketbolunun geldiği nokta açısından da önemli” ifadelerini kullandı.

Kayseri KASKİ’nin FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Sekizli Finali’nde mücadele etmesi ve İstanbul Üniversitesi’nin FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda yarı final oynamasının, Türk basketbolu açısından mutluluk verici olduğunu dile getiren Iniguez, bu ilerlemenin Türkiye’ye, 27 Eylül-5 Ekim tarihlerinde evsahipliği yapacağı Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası’nda yardımcı olacağını da kaydetti.