SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyonluğu bir hafta erteledi

21 Nisan 2014

SON yıllarda eşine ender rastlanacak bir derbi oynandı Olimpiyat Stadı'nda… Futbolcular arasında zaman zaman tansiyon yükselse de maçta gerginlik yok denecek kadar azdı. Fenerbahçe şampiyonluğunu ilan etmek, Beşiktaş ise ikincilik yarışında avantaj kazanmak istiyordu. Galatasaray'ın Kasımpaşa'ya farklı yenilmesi, siyah-beyazlı ekibin ekmeğine yağ sürdü. Fenerbahçe derbisinin kazanılması Beşiktaş'ı bir anda 4 puanlık farka taşıyabilirdi.

EMRE Belözoğlu'nu anlamak mümkün değil. Futbolculuğuna lafımız yok ama G.Saray derbisinde yaşananlardan hiç mi hiç ders almamış? TT Arena'da Melo, Emre'nin üzerine oynamış, kırmızı kartı göstertip oyundan attırmıştı. Dün ise Jones, Emre ile birebir oynadı. İki futbolcu arasında sık sık tansiyon yükseldi. Emre'ye o hareketler hiç yakışmadı. Ersun Yanal'ın Emre'yi oyundan almak için ilk yarının bitmesini beklemesinin nedenini anlayamadım.

HAKEM Halis Özkahya'nın 13. dakikada Emre'ye yaptığı hareket nedeniyle Jones'a ikinci sarı kartını göstermemesi büyük skandaldı. Dany'nin hareketi sonrası kazanılan çift vuruşta Fenerbahçeli futbolcular topu bilerek auta bırakarak hem adamlık hem karakter örneği gösterdiler. Fenerbahçeli futbolcuları da, onları canı yürekten alkışlayan Beşiktaş taraftarını da tebrik ederim.

SONUÇTA derbi berabere bitti. Fenerbahçe şampiyonluğu garantilemek için 1 hafta daha beklemek zorunda.

BEŞİKTAŞ, ikincilik koltuğunda ancak, bu stresi kaldıracak oyuncu sayısı çok değil. Dünkü stressiz derbide bile iki sol beki Motta ve İsmail kırmızı kart gördü. Slaven Bilic, eğer ikinciliği istiyorsa taktikten çok bu konuda oyuncularını eğitmesi gerekiyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek