SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Real Madrid ve Portekiz Milli Takımı’nın yıldızı Cristiano Ronaldo, gelecek planları ile ilgili açıklamalar yaptı.

Hırvat gazetesi Sportske Novosti’ye röportaj veren Ronaldo “Sürekli sahada olmak istiyorum. Çünkü futbol işimden çok bir tutkum. Ancak futbolu ne kadar sevsem de bıraktıktan sonra teknik direktörlük yapmayı düşünmüyorum. Bence fazla stresli ve yorucu bir iş. Yine de futbolun içinde kalmak istiyorum” dedi.

Portekiz’in Dünya Kupası şansını değerlendiren Ronaldo “Brezilya, Almanya, İspanya ya da Arjantin gibi favoriler arasında gösterilmiyoruz. Bu nedenle üzerimizde baskı olmayacak. Kupada gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. İlk maçımız olan Almanya karşısında neler yapabileceğimizi test edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yaptığı hayır işleri ile ilgili de değerlendirmede bulunan yıldız futbolcu “Ben yaptığım yardımların duyulmasını sevmiyorum. Bence herkesin bilmesi gereken bir durum değil. O zaman yapılan yardımın değeri kalmıyor. Yapılan yardımların duyurulması bana biraz gösteriş yapmak ya da sempati kazanmak gibi geliyor. Ailem bana yardıma ihtiyacı olanlara elimden geldiği kadar destek olmayı öğretti. Ben de bunu yapıyorum” açıklamasını yaptı.