SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Özen ve Kavalcı’dan Gökhan açıklaması

Gökhan Töre'nin silahlı saldıraya uğramasının ardından Beşiktaş Futbol Takımı Sorumlusu Ahmet Kavalcı ve sportif direktör Önder Özen açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 11:33, 21/04/2014
Özen ve Kavalcı’dan Gökhan açıklaması

Milli futbolcunun kaldığı hastanede düzenlenen basın açıklamalarındaki ifadeler şöyle;

AHMET KAVALCI

“Silahlı kişi gece kulübünde kız arakadaşına kurşun sıkmaya başlıyor. Sonra havaya kurşun sıkıyor. Tesadüf eseri de futbolcumuz vuruluyor. 1-2 saate kadar ameliyat olacak. Durumu çok iyi. Yarın da taburcu olacaktır. Bu olay tamamen tesadüf olmuştur. Bunu polise de onaylattık. Fazla da söyleyecek bir şey yok. Tekrar söylüyorum Gökhan’ın sağlık durumu iyidir.

Can İpekçi de oradaydı. O da omzundan yaralandı. Kulüp doktorunu Önder Özen sabah 5’te çağırdı. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık’ın gece kulübünde olduğu yalandır. Gökhan’ın yanına ilk gelen Önder Özen hocamızdır.”

Özen ve Kavalcı'dan Gökhan açıklaması paylaşan: AMKSpor

ÖNDER ÖZEN

“Sabah 05:12’de Gökhan Töre kendisi beni aradı. Elinde bir sıkıntı olduğunu söyledi bizim paniklemeyelim diye. ‘Hangi hastaneye gidebilirim’ diye bana sordu. Gayrettepe’de olduğunu söyleyince, en yakın hastaneyi söylediö. Ben de hemen yola çıktım. Kulüp doktorumuz Ertuğrul Karanlık’ı aradım ve onları da hastaneye çağırdım. Yöneticimiz Ahmet Kavalcı da hemen hastaneye geldi. İlk kontoller yapıldıktan sonra emniyetten arkadaşlar geldi ve ifade aldılar.

Omzunun üst bölgesinde seken kurşunun içeri girdiği saptandı. Olay tamamen tesadüftür. Bazı TV kanallarında çeşitli haberler var. Ancak oyuncunun olayla hiçbir alakası yoktur. Basketbol ve futbol camiasından birçok isim oradaydı. 6 kişi olayda yaralandı. Söylenildiği gibi doktorumuz Ertuğrul Karanlık gece kulübünde değildi. Benim aramamla hastanaye geldi. Olayda yaralananların hiçbir hayati tehlikesi yok.

Gökhan Töre 1 gün hastanede kalacak. Antrenmanlara bu hafta içinde başlayacak. Sivasspor karşılaşmasında sahaya çıkabilir. Olay esnasında mekanda 20 sporcu bulunuyor.

Eğlenmeye gitmesi kendi kararı… Ben her zaman söylerim; futbolcular profesyonel hayatlarını da kiraya verirler. Bir antrenman varsa eğer izinli değilse o gece uygun bir saatte evde olması gerekir.”

Yayınlanma Tarihi:10:54,