SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi takımlarından Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin başantrenör Mete Babaoğlu, belediye takımı olmanın dezavantajlarını yaşadıklarını söyledi.

Babaoğlu dünkü karşılaşmada Türk Telekom’a 79-74 mağlup olduklarını hatırlatarak, yenilgiye rağmen iyi bir oyun sergilediklerini belirtti.

Üstün oynamalarına rağmen maçı kaybettiklerini vurgulayan Babaoğlu, “Bana göre sezonun en iyi maçını oynadık. Oyuncularımız çok kaliteli bir oyun ortaya koydu. Maçın genelinde üstündük ama son dakikalardaki pas hataları, maçı kaybetmemize neden oldu. Bu tip maçlarda bir hata bile yapmamamız lazım” dedi.

Babaoğlu, ligdeki konumlarından memnun olmadığını belirterek, “Belediye takımı olmanın dezavantajını yaşadık. Seçime odaklı çalışmalar, takımın geri planda kalmasına neden oldu. Buna rağmen en iyi liglerden biri olan Beko Basketbol Ligi’nde takımımız çok iyi direnç gösteriyor” diye konuştu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Burhanettin Kocamaz ile sık sık görüştüklerini kaydeden Babaoğlu, “Başkan Kocamaz, Mersin’in Türk basketbolundaki yerinin çok önemli olduğunu ifade ederek, takımı her koşulda destekleyeceğini söyledi. Yerel yönetimin, gelecek sene bu desteği arttırarak devam ettireceğini söylemesi, takımın moral kazanmasını sağladı” diye konuştu.

Ligde 27 haftada 7 galibiyet ve 20 mağlubiyetle 15. sırada yer alan Mersin ekibinde, Ali Karadeniz 15,5 sayı ortalamasıyla en skorer oyuncu olarak öne çıkıyor. Jordan Theodore’un ise 4,2 asist ortalaması bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:12:58,