SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da teknik direktör Roberto Mancini, sezon sonunda resmen ayrılıyor. Habertürk gazetesindeki iddia şu şekilde:

Kasımpaşa mağlubiyetinin ardından hem Arena'da hem de Florya'da bir kez daha istifaya davet edilen İtalyan hocanın, Kayseri maçının sonrasında başkanla ayrılık konusunda anlaştığı ancak Ünal Aysal ve yönetiminin mali kongre öncesinde zor duruma düşmemesi için bu kararın kamuoyundan saklandığı ortaya çıktı.

Kayseri mağlubiyetinin ardından basın toplantısında “Bavulumu toplar giderim” restini çeken Mancini, ertesi gün başkan Aysal ile yaptığı görüşme sonrası geri adım atmıştı. Mali kongre öncesi böyle bir ayrılığın kulübü sıkıntıya düşüreceğini düşünen başkan Ünal Aysal, tazminat konusunda anlaşarak gitmek isteyen Mancini'ye “Sezon sonuna kadar kal ve bizi zor durumda bırakma. Lig bitiminde oturup anlaşırız” dedi. Tazminat konusunda gerekli kolaylığın sağlanacağı sözünü alan Mancini, bunun üzerine ayrılığı erteledi. Sezon sonunda tarafların resmen yolları ayıracağı bildirildi.

4.5 MİLYON EURO TAZMİNAT VERİLECEK Sarı-Kırmızılı kulüple 4.5 milyon Euro'dan 2 yıl daha anlaşması bulunan ve gönderilmesi halinde 9 milyon Euro tazminat hakkı doğacak olan Mancini'nin, ayrılmayı kendisi istemesi nedeniyle bir yıllık alacağının ödenmesine razı olduğu öğrenildi. Kasımpaşa maçının ardından ayrılık için gün saymaya başlayan Mancini'nin, 7 Mayıs'ta oynanacak olan Türkiye Kupası'nı kazanarak veda etmek istediği, bonus olarak alacağı 500 bin Euro'luk primle birlikte toplam 5 milyon Euro'yla Türkiye'den ayrılmayı planladığı belirtildi.

Habertürk