SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eurosport’ta yer alan habere göre, 3 Temmuz’dan bu yana büyük sıkıntılar yaşayan ve rakip takım taraftarları yüzünden UEFA’da büyük problemler yaşayan Fenerbahçeli taraftarlar ezeli rakibi Galatasaray’ın borçları yüzünden harekete geçti.

125 milyonluk vergi borcu yüzünden büyük bir sıkıntı yaşayan sarı kırmızılılar bir de bu sezon ki 100 milyonluk transfer açığı sebebiyle UEFA’da hesapları sorgulanır bir kulüp haline geldi. Bununla birlikte UEFA’nın organizasyonlarına katılamama gibi bir riskle karşı karşıya kalan Galatasaray’a bir şok da ezeli rakibinin taraftarından geldi.

Galatasaray’ı UEFA’ya şikayet edeceklerini önceki günlerde duyuran Fenerbahçeli taraftarlar bu uygulamaya bugün itibariyle başladı. UEFA’nın resmi yayın organlarını mail ve tweet yağmuruna tutan sarı lacivertli taraftarlar Galatasaray’ın maddi sıkıntılarını ve devlete olan vergi cezasını ön plana çıkartırken sarı kırmızılı kulübün ceza alması gerektiğini bildirdi.

Ancak bugün ‘paskalya bayramı’ olduğu için Fenerbahçe taraftarının bu bildirileri atmaya yarın da devam edeceği ve UEFA’nın dikkatini çekmeye çalışacağı aktarılıyor.

Yayınlanma Tarihi:14:34,