SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Üç yıl önce Luis Suarez’in ırkçı söylemlerine maruz kaldığını söyleyen Patrice Evra, tüm sporculara örnek alması gereken bir davranış sergiledi.

İngiltere’de ‘Yılın Futbolcusu’ ödüllerinde Suarez’e oy veren Fransız yıldız, futbol dünyasının takdirini kazandı. Bu sezon Liverpool’un başarısında büyük pay sahibi olan Suarez, 29 golle ‘Gol Krallığı’nın zirvesinde yer alıyor.

Evra, Manchester United ile Liverpool arasında 15 Kasım 2011 yılında oynanan karşılaşmada Suarez’in kendisine ırkçı hakaretlerde bulunduğunu iddia etmişti. İkili arasında yaşanan gerginlik sonrası soruşturma başlatan İngiltere Futbol Federasyonu, Suarez’i suçlu bulmuş, golcü futbolcuya da 40 bin dolar ve 8 maç oynamama cezası vermişti. Evra’dan özür dilemeyi reddeden Suarez, kanıt olmadan suçlu bulunduğunu iddia etmiş ve iki takımın karşılaştığı ilk karşılaşmanın seramonisinde Evra’nın uzattığı eli sıkmamıştı. İngiliz medyası tarafından uzun süre tartışılan olay, futbol kamuoyunun da gündemine oturmuştu.

Bütün bu gelişmelere rağmen sağduyusunu kaybetmediğini kanıtlayan Evra, Suarez’e oy vererek ders niteliğinde bir harekete imza attı.

Yayınlanma Tarihi:13:53,