SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Kocaeli’nin amatör futbol ligi takımlarından Karamürsel İdman Yurdu Futbol Okulu Takımı’nın 2003 doğumlu futbolcularıyla gösteri maçı yapacak.

Karamürsel İdman Yurdu Futbol Okulu Antrenörü Tayfun Kıy, yaptığı açıklamada, takımlarının farklı birçok etkinliğe imza attığını belirterek, bu yıl da 23 Nisan’da Eskişehirspor A Takımı ile bir maç yapmayı planladıklarını kaydetti.

Eskişehirspor tercümanlarından Cenk Melih Yazıcı ile tanıştıklarını ifade eden Kıy, şöyle konuştu:

“Cenk ile iletişime geçtik. Cenk de Eskişehirspor ile maç yapma isteğimizi Ertuğrul Sağlam’a iletti. Ertuğrul Hoca da böyle bir etkinliğe sahip çıktı. Kendisine teşekkür ediyoruz. Genç futbolcularımızın ufkunun genişlemesini amaçlıyoruz. Sporda kazanmanın yanından kaybetmenin de doğal olduğunu sporculara aşılıyoruz. Eskişehirspor takımının böyle bir etkinliğe ortak olmasından mutluyuz. Bundan sonra Eskişehir dışındaki Eskişehirspor taraftarlarının sayısı artacak. Her genç sporcumuz Eskişehirspor’un başarısına sevinecek. Örnek aldıkları ve gelecekte formalarını kapmayı düşündükleri ağabeyleri ile mücadeleye girecek minik futbolcularımız maç öncesinde de daha önceden yazdıkları mektupları ağabeylerine verecek.”

Karşılaşma, 23 Nisan Çarşamba günü saat 17.00’de Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde gerçekleştirilecek.