SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Es Es’in Konya’da ikinci finali

Es Es’in Konya’da ikinci finali

Türkiye 2. Futbol Ligi'nin 1994-1995 sezonunda 1. Lig'e yükselme maçının Konya'daki finalinde Aydınspor'u yenen Eskişehirspor, Ziraat Türkiye Kupası final maçına da bu kentte çıkacak.

Türkiye 2. Futbol Ligi’nin 1994-1995 sezonunda, 1. Lig’e yükselme maçının Konya’daki finalinde Aydınspor’u 2-1 yenerek bir üst lige çıkan Eskişehirspor, bu kez Ziraat Türkiye Kupası final maçına Konya’da çıkacak.

Türkiye 2. Futbol Ligi’nin 1994-1995 sezonunda 3. Grup’ta mücadele eden siyah-kırmızılı takım, o sezon grubu birinci sırada tamamlayıp Yükselme Grubu’na katılmayı hak etti.

Yükselme Grubu’nu Karşıyaka ve İstanbulspor’un ardından üçüncü sırada tamamlayan “kırmızı şimşekler”, 26-31 Mayıs 1995’te Konya’da gerçekleştirilen play-off karşılaşmalarına katılmaya hak kazandı.

“Es-Es”ler, çeyrek finalde Erzurumspor’u 2-1, yarı finalde de Adanaspor’u 3-2 mağlup etti. Finalde karşılaştığı Aydınspor’u da 2-1 yenen Eskişehirspor, o sezon 1. Lig’e yükseldi.

Bu sezon Ziraat Türkiye Kupası’nda finale kalan Eskişehirspor, Galatasaray ile 7 Mayıs Çarşamba günü karşılaşacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararıyla Konya’da yapılacak maçta Es-Es, bu kentteki ikinci final maçına çıkacak.