SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Fuat Çapa, 2-1 yenildikleri Sivasspor maçına ilişkin, “Bu maçı unutmamız gerekiyor. Kalan dört karşılaşma var. Bu dört maçta alacağımız maksimum puan bizi ligde tutacak” dedi.

Çapa, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında, maçın çok önemli olduğunu bilerek sahaya çıktıklarını söyledi. Sahada iyi motive olmuş bir oyuncu grubu olduğunu ifade eden Çapa, ligde ve Ziraat Türkiye Kupası’nda arka arkaya maçlar oynadıklarını, şu an forma verebileceği 13-14 oyuncusunun bulunduğunu belirtti.

Çapa, karşılaşmanın 75’inci dakikasından sonra oyundan biraz düştüklerine değinerek, “Buna rağmen ilk ve ikinci yarı ikişer tane iyi pozisyon yakaladık ama değerlendiremedik. Rakipten çok fazla pozisyona girdik ama futbolda girdiğiniz pozisyonlar sonucu belirlemiyor, attığınız goller belirliyor. Bu maçı unutmamız gerekiyor. Kalan dört karşılaşma var. Bu dört maçta alacağımız maksimum puan bizi ligde tutacak. Bugün en iyi oyunumuzu oynadık. Biraz daha üzerine koyarak hazırlıklarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Kasımpaşa maçı ile galibiyet serisine başlamak istediklerini dile getiren Çapa, ligde hiç kimsenin tahmin etmediği puan kayıplarının yaşandığını vurguladı. Umutsuzluğa kapılmadıklarını anlatan Çapa, “Bu takımı ligde tutacağımıza inanıyoruz. Antalya’nın de buna inanmasını ve son güne kadar desteğini sürdürmesini istiyoruz” ifadesini kullandı.

Medical Park Antalyasporlu oyuncu Murat Duruer da maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını belirterek, “Maçı kazansaydık önemli avantaj elde edecektik. Galip gelmeyi çok istiyoruz ama bir türlü olmuyor. 1-1’den sonra pozisyonlar da yakaladık ama maçı kaybettik. Önümüzde 4 maç kaldı. Burada kaybettiğimiz avantajı yakalamak istiyoruz” dedi.

 

MP Antalyaspor – Sivasspor maçının ardından

Yayınlanma Tarihi:23:25,