SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Yıldırım’dan sonra ben başkan…”

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, 1-1 berabere kaldıkları Beşiktaş derbisinde üstün bir futbol oynadıklarını ancak kazanamadıklarını belirterek, "Çaykur Rizespor maçında turumuzu atarız" dedi.

Güncellenme: 23:19, 20/04/2014
“Yıldırım’dan sonra ben başkan…”

Kiğılı, Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Beşiktaş ile yaptıkları derbi maçın ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Siyah-beyazlı ekip karşısında kazanarak şampiyonluğu erken garantilemek istediklerini ancak bunun mümkün olmadığını ifade eden Kiğılı, “Güzel, zevkli bir maç oldu. Bugün Beşiktaş’ı yenseydik, lig tarihinde bitime 5 hafta kala şampiyonluğunu ilan eden tek takım olacaktık. Bizim gönlümüz bugün buradan galip ayrılmaktı ama olmadı. Güzel bir maç oynandı. Karşılıklı ataklarla zaman zaman biz iyi oynadık, zaman zaman Beşiktaş iyi oynadı. Dostane bir şekilde bitti. Arada şu anda 12 puan fark var. Dört maçımız kalmış. İnşallah Çaykur Rizespor maçında turumuzu atacağız” diye konuştu.

Hafta içinde, “Fenerbahçe, Beşiktaş’a maçı verecek” şeklinde spekülasyonların yapıldığı ifade edilerek, düşünceleri sorulan Fenerbahçeli yönetici, şunları söyledi:

“Spekülasyonları yapanlar sizlersiniz, kusura bakmayın. Tarihte görülmüş mü bu? Üç büyük kulüp… En kötü zamanında bile olmamış böyle bir durum. Bugün olacak şey mi? Mümkün değil böyle bir şeyin olması. Çıkacak takır takır futbolunu oynayacak. Bugün karşılıklı, zevkli bir mücadele oldu. Kazanabilirdik, üstün olan taraf Fenerbahçe’ydi ama olmadı. Şampiyonluğumuz zaten şu anda da hemen hemen kesinleşmiş gibi. Dört maç kaldı ve 12 puan fark var. Haftaya inşallah şampiyonluk turumuzu atacağız.”

AZİZ YILDIRIM’IN DURUMU

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Şike Davası’nda itirazını reddetmesinin ardından gelinen noktada, Aziz Yıldırım’ın durumuyla ilgili yöneltilen soruya Kiğılı, “Anayasa Mahkemesi’ne zaten Başkanımız ferdi olarak müracaatını yaptı. Şu anda sanıyorum, inceleniyor. İnşallah son ümidimiz Anayasa Mahkemesi. Hayırlı bir netice çıkarsa, bu şampiyonluğu çok daha güzel kutlayacağız” dedi.

Yıldırım’ın cezaevine girmesi durumunda onun görevine vekalet edip etmeyeceği sorusu üzerine de Fenerbahçeli yönetici, şunları kaydetti:

“Tüzük gereği zaten başkanın olmadığı zamanlarda yönetimi başkanvekili götürüyor. Hiç arzu etmediğimiz bir şey. İnşallah olmamasını temenni ediyorum. Olmadığı taktirde tüzük belli, 30-40 gün arasında yönetim kurulu seçime gider. Bu zaman zarfında kulübü başkanvekili olarak ben elimden geldiğince götürmeye çalışacağım.”

Başkan adayı olup olmayacağı sorusuna Kiğılı, “Bu sualleri şimdi yanıtlamak mümkün değil. Daha evvel de geçen hafta toplandık. Böyle bir şey yönetim kurullarında görüşülmedi. Ne zaman böyle bir şey görüşülürse, o zaman çıkar size açıklarız” cevabını verdi.

Bir gazetecinin “(Tarlayı sürenler ceza alırken hamsileri yollayanlar ise zevk yapıyor) şeklinde kamuoyunda olaylar var. Bununla ilgili ne söyleyeceksiniz?” sorusuna Kiğılı, “Ben bu tür spekülasyonlara bir cevap vermem. Ben çok deneyimli bir yöneticiyim” cevabını verdi. Gazetecinin “Gerçekler bunlar, Kardemir Karabükspor maçındaki kaleci Bülent Ataman hala savcılığa bile çağrılmadı” demesi üzerine, Kiğılı “Ne yapalım Türkiye’de adalet varsa onların çağırması lazım” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:22:25,