SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İrfan YİRMİBEŞ / AMKSPOR

Kariyerindeki ilk Süper Lig Şampiyonluğunu kutlamaya hazırlanan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, bugünkü Beşiktaş maçı öncesinde futbolcuları ilginç sözlerle motive etti. Dün akşam Samandıra Tesisleri'nde yapılan son antrenman öncesi saha ortasında bir konuşma yapan Yanal, “Kazanın tarihe geçin. Tarih de sizi yazsın” diye konuştu.

EMEĞİN KARŞILIĞI GELDİ

En yakın rakibinin 12 puan önünde son 5 haftaya giren futbolcularının müthiş bir sezon yaşadığını ve bu emeğin karşılığını da şampiyonluk ile alacaklarını vurgulayan Yanal, “Önünmüzde iki rekor şansı var. Hem en erken şampiyonluk hem de en açık puan farkıyla ipi göğüslemek. Sahaya çıkın son dakikaya kadar kazanmak için mücadele edin” yorumunu yaptı.

CENTİLMENLİK UYARISI

Olimpiyat Stadı'ndaki derbiyi taraftarların izleyemediğini de hatırlatan Yanal konuşmasının son bölümünde centilmenlik uyarısını tekrarladı. Rakibe saygı duyarak sahaya çıkılması gerektiğini vurgulayan Yanal, “Kazansak da kaybetsek de sindirmesini bilmeliyiz. Şampiyonluk sevincini abartmadan stadı terkedelim. Kutlama için çok zamanımız olacak” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:00,