SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’de Chelsea forması giyen ve sezon sonu sözleşmesi bitecek olan John Terry, Galatasaray’ın transfer listesinde en tepede yer alıyor. Tecrübesi ve bonservis bedeli olmaması nedeniyle Galatasaray yönetiminin ilk hedefi olan İngiliz yıldızı Chelsea de bırakmak istemiyor.

Terry’ye yıllık 5 milyon Euro öneren sarı-kırmızılı yönetimin hamlesine karşılık gecikmedi. Lampard, Cole ve Terry ile olan sözleşmesini bir yıl uzatma kararı alan Chelsea, tecrübeli isimlere teklifini iletti. Chelsea’de Jose Mourinho’nun yardımcılığını yapan Steve Holland, üç isimle önümüzdeki günlerde anlaşma imzalamayı umduklarını söyledi.

Kimsenin kulüpten ayrılmasını istemediklerini söyleyen Holland, özellikle Terry’nin durumuna değindi ve “Terry İngiltere Premier Lig’in en iyi savunmacılarından biri olduğunu bu sezon gösterdiği performans ile kanıtladı. Kendisi ile bir yıl daha devam edeceğimize inanıyorum. O da takımda kalmak istiyor. Bu sorun önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır” açıklamasını yaptı.

Ancak kendisinden haftalık ücretinde yarı yarıya indirim yapması beklenen Terry’nin önerilen rakamı beğenmediği biliniyor. Haftalık 165 bin pound alan yıldız isme 80 bin pound önerildi. Galatasaray ise Terry’ye haftalık net 100 bin pound tutarında bir teklif yaptı. Araya Didier Drogba’yı da sokan Galatasaray’ın Terry ile anlaşmaya daha yakın olduğu iddia ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:11:24,