SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde, İstanbul Engelli Yıldızlar, deplasmanda Şanlıurfa Engelliler’i 75-70 yendi.

Şanlıurfa Spor Salonu’ndaki maça hızlı başlayan konuk ekip, ilk periyodu 13-24 önde tamamladı. Üstünlüğünü ikinci periyotta da sürdüren İstanbul temsilcisi, soyunma odasına 25-43 önde gitti.

Üçüncü periyodu 49-61 geride tamamlayan Şanlıurfa ekibi, son çeyrekte oyunda hakimiyeti sağlayarak üst üste bulduğu sayılarla farkı 2 sayıya kadar indirmesine rağmen İstanbul Engelli Yıldızlar’a 70-75 mağlup oldu.

Şanlıurfa Engelliler kulüp başkanı Serdar Yıldırım, maçın ardından yaptığı açıklamada, maça istedikleri gibi başlayamadıklarını ancak ikinci yarıda istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını söyledi.

Özellikle maçın son çeyreğinde büyük heyecan yaşadıkların ifade eden Yıldırım, “Genel olarak heyecanlı bir müsabaka oldu. Özellikle ikinci yarı ortaya koyduğumuz oyun beni çok memnun etti. Maçın son saniyelerinde ‘tam maçı aldık’ derken maalesef bulduğumuz fırsatları değerlendiremedik. Kazanamadığımız için üzüldük. Rakibi tebrik ediyoruz, centilmence bir maç oldu. Eğer buradan puan alsaydık üst sıralara yükselişe geçecektik ama olmadı. Yine de tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum” dedi.