SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ligin ilk yarısında Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında oynanan maçta Manuel Fernandes’e saldıran holigan derbiyi tribünden takip edenler arasındaydı.

Güvenli olduğu gerekçesiyle E-Bilet sistemine geçilen bir dönemde, Kasımpaşa maçında Fernandes’e saldıran taraftarın derbide elini kolunu sallaya sallaya tribüne girmesi sosyal medyada büyük tepki çekti.

Twitter’da o holiganın tribündeki resmini paylaşan taraftarlar Türkiye Futbol Federasyonu’nu eleştiri yağmuruna tutarken, böyle kişilerin stadlara alınmamaso konusunda görüşlerini bildirdi.

TFF’DEN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Mete Düren, Kasımpaşa ile Beşiktaş arasında ligin 15. haftasında oynanan ve daha sonra tekrarına karar verilen maçta sahaya giren şahsın, derbide tribüne girdiği bilgisinin kendilerine geldiğini kaydederek şunları söyledi: “Geçtiğimiz haftalarda Kasımpaşa-Beşiktaş maçında sahaya girerek, Fernandes’e fiili saldırıda bulunan ve stadyumlara girmesi yasaklı olan şahsın bu maçta yer aldığı bilgisi gelmiştir. Bilindiği gibi kulüplerden gelen istek nedeniyle kombine kartlar, passolig sistemine tanıtılmış bu sebeple herhangi bir kişiye ait kombine kartla bu şahıs tribüne girmeyi başarmıştır. Sadece bu olay bile gelecek sezondan itibaren kişiye özel e-bilet sistemiyle, stadyumların bu tür şahıslardan arındırılması hususunun da ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.”

Yayınlanma Tarihi:20:46,