SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Sir Alex Ferguson’ın ayrılmasının ardından takımın başına geçen David Moyes yönetiminde beklentilerin oldukça altında kalan Manchester United’tan ayrılmak isteyen futbolcuların sayısı artıyor. Takımdan ayrılmak istediklerini açıklayan Patrice Evra, Javier Hernandez, Nani gibi yıldızlara bir isim daha eklendi.

Hücum hattına yapılan Juan Mata takviyesinin ardından forma bulmakta zorlanan Danny Welbeck, sezon sonunda daha fazla şans bulacağı bir takıma gitmek istediğini açıkladı. Manchester United altyapısından yetişen 23 yaşındaki yıldız, yaz döneminde gelecek teklifleri değerlendirmeyi düşünüyor. Manchester ekibini çok sevdiğini söyleyen Welbeck “Ancak kariyerim açısından gitmem daha doğru olacak. Sürekli forma giyebileceğim ve kendimi ispatlayabileceğim bir takımda oynamak istiyorum. Yedek kaldığım sürece İngiltere Milli Takımı’na çağrılma şansım da azalıyor” açıklamasını yaptı.

Manchester United forması ile bu sezon 32 karşılaşmada 10 gol kaydeden Welbeck, Brezilya’da düzenlenecek Dünya Kupası’na çağrılmayı bekliyor. Şampiyonada kendisini gösterme fırsatı bulacak olan İngiliz yıldızın kulübü ile 2 yıl daha kontratı bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi:17:52,