SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kuraldan haberim yoktu!”

Beşiktaşlı futbolcu Dany Nounkeu, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldıkları derbi maçta değerli bir puan aldıklarını söyledi.

Güncellenme: 23:12, 20/04/2014
“Kuraldan haberim yoktu!”

Karşılaşmanın ardından Ligtv’ye açıklamalarda bulunan Dany, maçın net bir bölümünü 1 kişi eksik oynadıklarını belirterek, “Maçın ilk yarım saatinde bocaladık ama ilk yarının kalan 15 dakikasında toparlandık. Oyuna geri döndüğümüz bölümde, beraberlik golünü de bulduk. İkinci yarının çok net bir bölümünü, 11’e 10 oynamak zorunda kaldık. Buna rağmen daha diri kalan taraf bizdik. Bana kalırsa bu koşullarda iyi bir sonuç elde ettik. Ligin kalan haftaları için çok değerli bir puan aldık” diye konuştu.

Kamerunlu futbolcu, hakem Halis Özkahya’nın mücadelenin son dakikalarında verdiği endirekt serbest vuruş kararı hakkında ise şunları kaydetti:

“Böyle bir kural olduğunu bilmiyordum. Bilseydim böyle bir harekette bulunmazdım. Hakem öyle bir karar verince ben de şaşırdım. Rakip oyuncular da kuralla ilgili bir şaşkınlık yaşadılar ve onun için topu dışarı attılar.”

Jermaine Jones da değerlendirme yapmaları durumunda “Günün sonunda iyi bir puan” diyebileceklerini anlatarak, “İki oyuncumuz kırmızı kart gördü. Onun için aldığımız 1 puandan memnun olabiliriz” dedi.

Derbi maçta kendi performansını eleştiren Jones, “Kendi performansımı değerlendirdiğimde çok üzgünüm. Fenerbahçe’nin attığı golde bireysel bir hata yaptım. Bunun sorumluluğunu üstleniyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:22:22,