SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig’in sahasında Sunderland’e 2-1 mağlup olarak şampiyonluk yarışında ağır yara alan Chelsea’nin Menajeri Jose Mourinho, karşılaşmanın hakemi Mike Dean’e yüklendi.

İç sahada 76 maçtır süren yenilmezlik serisi son bulan Mourinho konuşmasına “Bugün sadece dört konuya değineceğim. Eğer bana soru soracak olursanız yine aynı cümleleri tekrarlayacağım” diyerek başladı. Daha sonra göndermelerde bulunmaya başlayan Mourinho “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Sahada ellerinden gelen ve gelmeyen her şeyi yaptılar. Rakibimiz Sunderland’i kazandıkları için tebrik ediyorum. Nasıl ve ne şekilde kazandıkları önemli değil. Böyle zamanlarda önemli olan üç puanı kazanmaktır. Hakem Mike Dean’i tebrik ediyorum. Yardımcıları ile birlikte harika bir performans sergiledi. Sezon boyunca gösterdikleri performans ile şampiyonun kim olacağını belirlediler. Hepsini tebrik ediyorum. Başka bir sözüm yok” açıklamasında bulundu.

Daha önce Aston Villa karşılaşmasının ardından yaptığı açıklama nedeniyle İngiltere Futbol Federasyonu’ndan ceza alan Mourinho’nun bu göndermeli açıklamaları sonrasında ceza alıp almayacağı merak konusu.

Yayınlanma Tarihi:12:06,